Nábor nových členů

Jak se stát členem výjezdové jednotky Městyse Chotětov

Co proto udělat :

a) můžeš kontaktovat někoho odpovědného viz rubrika kontakty a domluvit se na podrobnostech.

b) možno přijít každý pátek od 17:00hod. do hasičské zbrojnice,kde probíhá kroužek MH.

Co požadujeme :  Dobrý zdravotní stav, odhodlanost a chuť učit se nové věci.

Co nabízíme : Partu lidí kteří chtějí společnými silami ve svém volném čase pomáhat ostatním.

Jak se stát  členem Mladého Hasiče

Co proto udělat:

a) můžeš kontaktovat vedoucího MH viz rubrika kontakty a domluvit se na podrobnostech

b) možno přijít přímo na kroužek MH který je každý pátek od 17:00hod. v hasičské zbrojnici.

Čemu se učíme a věnujeme:

Děti se naučí prácovat v kolektivu i samostatně.  Učíme se různé uzle, topografické značky, poskytnout první pomoc, hasební látky, jak a na co je lze použít, používat a rozeznávat hasičský materiál, bezpečnosti před požárem, práce z buzolou, práce v terénu, překonávat různé překážky a jiné.

Účastníme se různých výletů , plánujeme  pořádat letní a zimní tábory. Soutěžíme v celoroční hře Plamen, soutěží v požárním útoku a jiné.

Co kroužek stojí:

Kroužek ročně stojí 150Kč. První rok ještě 20Kč a jednu fotografii.Členský příspěvek 150Kč, je za členství v SH ČMS ve kterém je zahrnuto pojištění každého člena, pro případ jakéhokoliv zranění. 20Kč a fotografie je požadováno na průkaz totožnosti člena SH ČMS.

Věk dětí :

věku od 3 let do 5 let - přípravka

věku od 6 let do 10 let - mladší družstvo

věku od 11 let do 15 let - starší družstvo

věku od 15 let do 18 let - dorost.

Prosazuji jednu věc a to je, pokud dítě neví co obsahuje kroužek MH, není povinností se hned přihlašovat, je možnost se pár kroužků zúčastnit jako divák a pak se rozhodnout.  Kroužky mohou navštívit i rodiče dětí , aby si byli jisti jak je s dětmi zacházeno, čeho je po nich žádáno a čemu se učí.